O e-shope Kučeravé

Aj moje vlasy sú KUČERAVÉ… Kto som a ako vznikol tento e-shop?

Moje meno je Carol Cardoso. E-shop Kučeravé som založila preto, aby som aj v starom kontinente (rozumej v našich európskych končinách :)) podala pomocnú ruku všetkým tým, ktorým príroda nenadelila rovné vlasy, ale vlny. Kučery, kadere, vlnky, špirálky, afro… Jednoducho čokoľvek, čo na hlave nie je rovné. 

Môj pokrútený príbeh

Pravdou je, že som si sama prešla bojom so svojimi kučerami už od útleho detstva. Keďže som mulatka, moje vlasy nikdy neboli tak celkom “typické slovenské”, ale ani afro. Ocitla som sa niekde uprostred. Spomínam si, ako môj boj vyvrcholil každú sobotu, keď ma moja mamina vytrápila dôkladným rozčesávaním. Dnes však už viem, že nielen mňa, ale i seba. Predchádzal tomu krik, plač a napokon i srdcervúce náreky. 

Postupom času, ako som dospievala, som musela okrem neposedných vlasov riešiť aj odstávajúce uši, a tak sa mojim najobľúbenejším účesom stal cop, ktorým som si vrcholky uší zakrývala. Ako taká starenka alebo, ako mama s obľubou vravievala, Božena Nemcová či Jana Eyrová :). 

V puberte sa mi do cesty priplietla moja záchrana – žehlička. Aspoň vtedy som to tak vnímala. Počas nasledujúcich 15 rokov som ju veru z ruky ani nepustila. Na začiatku žehliaceho obdobia môjho života som úprave vlasov dokonca obetovala aj dve hodiny, no stále mi to stálo za to. Po rokoch sa zničené vlasy podrobili a ja som zvládla premenu na rovnovlásku za necelých 30 minút. Ale som bola na seba hrdá… Inú cestu som totiž nevidela. 

Hoci moje vlasy neboli už ani kučeravé, ani rovné, s veľkým objemom a krepovitosťou som bojovala ďalej a nepočúvala na rady okolia (tobôž nie rady tých najbližších, ktorí mi chceli dobre - rodina, priatelia, manžel,..), ktoré ma nabádali, nech sa vrátim späť ku svojim prirodzeným vlasom. Vedome som tak svoj život obmedzovala a oberala sa napríklad o chvíle relaxu vo wellnesse, tancovania medzi dažďovými kvapkami a na cvičenie som si vyhradzovala minimálne dve hodiny. To všetko preto, aby som svoju hrivu udržala v akom-takom tvare. A takto to šlo stále dookola, až prišiel zlom…

Návrat k prirodzenosti a moja cesta Curly Girl metódou

Prvým impulzom bola corona. Vraví sa, že všetko zlé, je na niečo dobré… Keďže som chtiac-nechtiac ostala pracovať z domu, úprave vlasov som nevenovala až toľko pozornosti a po žehličke som siahala len minimálne. Poslednou kvapkou v mori bola rada od kaderníčky. Na návšteve po dlhom čase mi vnukla chrobáka do hlavy, keď mi poradila, že so správnou starostlivosťou môžem získať svoje kučeravé vlasy späť. Krásne a prirodzené. Síce mi odporučila nie veľmi vhodné produkty, no naštartovala moju zvedavosť tým správny smerom. 

Začala som teda googliť… objavila nový svet pod názvom Curly Girl metóda a moja kučeravá cesta nabrala reálne kontúry. Verili by ste napríklad, že som do decembra 2020 nevedela nič o existencii difuzéra? :)

Niekde v kútiku duše som vedela, že podobné príbehy zažívajú mnohé dievčatá, ale i chalani, dámy v najlepších rokoch či malí kučeraví anjelikovia. V našich končinách sa totiž k starostlivosti o vlasy pristupuje veľmi uniformne. Len skutočné minimum produktov, dostupných v drogérii, s nálepkou “vhodné pre kučeravé vlasy” neobsahuje škodlivé látky, ktoré ich nadmieru vysilujú a vysušujú (kučeravé vlasy sú samé o sebe suchšie než rovné). Napokon, vedeli ste, že tieto produkty obsahujú také čistiace a extrémne vysušujúce látky, ktoré sa nachádzajú v tabletách do umývačky riadu?

A tak skrsol v kučeravej hlave kučeravý nápad…

To všetko sú dôvody, prečo som sa rozhodla, že svojou kučeravou cestou nechcem kráčať sama. Chcem pomôcť každému, kto roky zvádza svoj vlastný boj s neposlušnými vlasmi (možno podobný tomu môjmu) a nevie nájsť tú správnu kozmetiku či hrebeň. Ale i tým, ktorí vedia oceniť krásu svojich prirodzených kučier či vlniek, a chcú ju podporiť kvalitnou vlasovou starostlivosťou.

Svoj zápal pre kučeravé vlasy a skúsenosti s Curly Girl metódou som spojila so znalosťami z môjho pôsobenia vo webovej agentúre a voilá...výsledkom je tento kučeravý online obchod, ktorý ti bude pomáhať od prvého momentu, ako sa rozhodneš vydať za svojím prirodzeným kučeravým či vlnitým JA. 

Všetko dôležité o Curly Girl metóde, ale i množstvo informácií a rád nájdeš v kučeravom blogu a tie správne produkty, v súlade s CGM metódou, si ľahko vyfiltruješ podľa použitia alebo podľa typu vlasov. Rada však kedykoľvek s výberom pomôžem ♡, stačí ma kontaktovať na info@kucerave.sk alebo cez Facebook stránku, či Instagram.

Moja rada na záver znie jasne – podpor svoju prirodzenosť a nerob zo seba niekoho, kým nie si. Nauč sa svoje vlasy milovať a dopraj im tú správnu starostlivosť. Ony sa ti za to skutočne odvďačia. 

Možno som práve i v tebe oživila detské spomienky na bolestivé rozčesávanie a možno ti, milá mamička, doma tiež pobehuje podobná malá Jana Eyrová. Nuž, vraví sa, že človek sa učí na vlastných chybách, no ten múdry na chybách druhých. Neopakujte tú moju, a vydajte sa tou správnou, kučeravou cestou už dnes. Som tu, aj s KUČERAVÉ, pre vás.

Vaša, tiež kučeravá, Carol :)

Uvod

Nastavenia

Navigácia