Kučeravé premeny III.: Keď génom nerozkážeš, urob z nich svoju prednosť

Autor7 mes. pred

V ďalšej sérii premien zo súťaže na našich sociálnych sieťach sme vybrali tie, ktoré presiahli jednu osobu. Mnohí kučeravci totiž tušia (ak nie už aj vedia), že ak je v rodine jedna kučeravá hriva, bude ich zrejme viac. Gény majú totiž na charakter našich vlasov dosť zásadný vplyv. Kľúčové poslanie je však jasné – nebojovať s nimi. Práve naopak, naučiť sa, ako svoje vlny, kučery či afro milovať a nosiť s hrdosťou. Nech sa páči, malá inšpirácia, ako na to:

Kučeraví súrodenci ťahajú za jeden povraz

Aby sme potvrdili hneď prvú vetu v úvode – genetike naozaj nerozkážeš. Najmä v prípade, ak má jeden z predkov cudzokrajné korene, pri ktorých sú kučeravé vlasy charakteristickou črtou. Vtedy je častým javom, že si kučery odnesú do vienka napríklad aj obe sestry.


Ahojte :))). Tak najprv chcem povedať, že fandím Vášmu e-shopu a aj novému kaderníctvu, škoda že nie ste z Košíc, tak rada by som zavítala ku vám. Mám 28 rokov geneticky kučeravé vlasy po otcovi, ktorý ma arabské korene. Nikdy som sa nestažovala, že som kučeravá, len mám problém vo všeobecnosti, že mám suché vlasy. Čo to som začala asi tak pred 4 rokmi študovať o CGM metóde. No produkty sa tu veľmi nedali zohnať musela som objednávať zo zahraničných stránok. Našla som aj naše produkty na Slovensku, ktoré by mohli spĺňať tieto kritéria, ale keďže som už staršia, rada investujem do nových vecí a tak produkty, ktoré nie sú bežne zohnateľné, mi dávajú väčšiu radosť :D. No ale k premenám. Od vás som si zatiaľ neobjednala stokrát, ale so všetkými produktami som bola spokojná a aj moje vlasy.

Ťažko povedať, ako vyzerali vlasy pred Vašimi produktami kedže ako hovorím, venujem sa tomu dlhšie, ako som Vás objavila. Mám od vás masku a ako vzorky som mala leave-in conditioner a nejaký stylingový produkt. O vašej stránke som hovorila aj mojej sestre, ale keďže má dve detičky, ešte sa možno ku vám nedostala. Ak nevyhráme, prajeme to každej jednej kučierke :). My sme 3A kučeravé, zdá sa mi, že tieto produkty sú aj na kučeravejšie vlasy, minimálne tie, ktoré som ja mala.

Jasmína 

Je priam skvelé sledovať súrodencov, ktorí si odovzdávajú informácie o kučeravom svete a vhodnej vlasovej kozmetike. Pretože ak jedna sestra vidí výsledky, vďaka ktorým vlasy tej druhej naberú zdravý a krásny vzhľad, nie je treba žiadne ďalšie dôkazy. A mimochodom, nie je to len medzi sestrami. Aj bratia s nadšením objavujú potenciál svojich kučier, či už vďaka vlasovej kozmetike pre mužov alebo spôsobom, ako sa o ne starať. Ako napríklad ten Terkin…


Príbeh mojich kučier sa začal už naozaj veľmi dávno. No, aby som to urýchlila len v skratke poviem, že ako malé dieťa som mala na hlave prstienky hnedých kučier, ako som vyrastala, vlasy mi rástli pomaly až do pol stehien a kučery sa strácali, nikto nevedel, či je to tiahou vlasov, alebo či na ne nevplývala moja vtedajšia liečba. Takže až do puberty som mala „rovné“ vlasy, s ktorými som nikdy nebola spokojná, lebo keď som sa rozčesala ako ostatné spolužiačky, moje vlasy spravili puf alebo keď bolo vlhko, tak som okolo hlavy mala kučeravé baby vlásky. Jediné, čo mi ostávalo bolo žehliť a žehliť a rovnať... 

A takto to šlo až do mojich 16-tich rokov, kedy boli moje vlasy tak zničené, že som ich musela ostrihať. No zároveň to bol rok, kedy som sa dozvedela o Curly girl metóde. Váš e-shop ešte bohužiaľ nebol na svete a preto som najprv začala experimentovať s vecami z drogérky. Ako šialená som čítala zloženia šampónov, kondicionérov, mačkala som ich uterákom, sušila difúzerom a cez to všetko bol výsledok len veľmi chabý... Veď posúďte sami: Vlasy som mala stále až moc zničené na to, aby sa zmohli na niečo iné ako malé vlnky. Často som ich farbila na ryšavo, robila som si blond balayage a iné veci, ktoré mi ich poškodzovali. Tesne predtým, ako prišiel Covid a karanténa som sa ostrihala na pixie cut, teda moje vlasy mali asi 3 cm. No keď začali vyrastať nestačila som sa diviť, pretože som chvíľami vyzerala ako ovečka. Počas dvoch rokov karantény mi vlasy narástli po ramená, úplne som sa vzdala žehličky aj kulmy a snažila som sa ich hlavne udržať čo najzdravšie. Bolo v nich vidieť náznaky kučeravosti, no styling mi vtedy nič nehovoril. Nechala som to tak, nosila som hlavne drdoly a štipec, alebo som si dala nátačky ak som chcela vlnky. 

Až na minulé Vianoce som si povedala, že mám toho dosť. Už dlhšie som sledovala Váš instagram, čítala Vaše články... Keď som videla, čo vedia spraviť správne produkty, ktoré sú naozaj určené na kučeravé vlasy, tak som sa pýtala: prečo by som aj ja nemohla zažiť takú premenu a hrdo nosiť kučery namiesto toho, aby som ich stále maskovala? Takže som si od Vás nechala poradiť a objednala som si na začiatok Pretty Curly Girl Flaxseed Serum, čistiaci šampón od tej istej značky a najnovšie používam aj Curly Love fialový kondicionér. Musím povedať, že prvých pár umytí nebolo ľahkých a vôbec to nebol žiaden wow výsledok, bála som sa, že som úplne vyhodila peniaze. No dala som tomu šancu ešte niekoľkokrát a zistila som, že chyba nebola v produktoch, ale v mojej aplikácií. Človek si musel zvyknúť, aby vedel, koľko čoho dať, ako najlepšie vlasy vysušiť, čo urobiť, aby ostali v takých pekných „clupms“. A teraz sa už neviem na svoje vlasy vynadívať. 

Stále používam tie isté produkty a rozmýšľam, že k nim ešte dokúpim nejakú masku s proteínom, no zatiaľ som nadmieru spokojná aj s touto kombináciou, ktorá moje jemné vlasy nezaťažuje, čo bol veľký problém pri drogérkových produktoch. Tak isto som rada za Vašu „poradňu“. Nebyť Vás, tak si kúpim značku Cantu, ktorá ako ste mi povedali, je na úplne iné vlasy ako mám ja. 

Podľa Vášho opisu som zistila, že vlastne Cantu produkty by boli dokonalé na vlasy môjho brata a keďže je to pubertiak, ktorý sa vôbec nechce starať o vlasy, tak som mu kúpila len gél na styling. Väčšinou chodil ako taký ohnivý výbuch, lebo si suché vlasy stále česal, no keď uvidel, aké krásne ich môže mať, ak ich toľko nečeše a dá si do nich gél, tak ho začal používať aj sám od seba. Pri ňom sme taktiež nevedeli, že má kučeravé vlasy, pretože ich mal úplne iné ako ja (tvrdé, suché a celkovo ako také ryšavé drôty) a samé sa mu len tak neskučeravili. Nižšie prikladám aj jeho fotky. Prvá je bez stylingu - jeho zvyčajný look a druhá je namačkaný gél vysušený difuzérom.

Terka

Veru áno, dobrý styling je rovnako kľúčovým bodom, ako dostatok hydratácie či prijatie svojej kučeravosti. A ešte riadna dávka trpezlivosti, pretože kučeravé zázraky sa málokedy vyčarujú lusknutím prstov. Mnohí sa totiž dopúšťajú tých istých najčastejších chýb

KUČERAVÝ TIP: Ak máš aj ty pocit, že nevieš, ako kučeravé vlasy upravovať, prečítaj si náš článok s najpoužívanejšími stylingovými technikami a naštuduj si aj to, či je pre teba lepšie voľné sušenie alebo fénovanie s difuzérom.

Detské kučery nemusia znamenať slzavé údolie

Ten, kto má doma kučeravého anjelika, zrejme vie, o čom je reč. Rozčesávanie a neposlušné pramienky už zanechali mnoho plačlivých stôp v detských spomienkach. Našťastie je dnes dostupná šetrná kozmetika pre detské kučeravé vlasy. Svoje o tom vedia aj Vierka a jej dcéra.


Dobrý deň, posielam vám fotky dcériných vlasov pred a po používaní vašich výrobkov, kúpila som jej od vás šampón, kondicionér a sprej na vlasy, keďže už som bola zúfalá z toho, ako sa jej zamotávajú a ako plače pri rozčesávaní. A som spokojná :) Takže veľké ďakujem, že som vašu stránku našla :)

Vierka

Detské vlasy si skutočne vyžadujú extra starostlivosť. Ak nevieš, ako svojej dcérke či synovi pomôcť, určite si prečítaj 9 overených tipov, ako sa starať o detské kučery. Tí starší si napokon nájdu svoju cestu i sami, možno ich treba len nasmerovať. A my sme hrdí na to, že v prípade Soničkinej dcéry Zojky bol tou cestou náš Kučeravý blog:


S kučierkami mojej dcéry sme sa trápili od malička. Rozčesávanie a úprava vláskov boli pre nás obe vždy veľmi náročné a často sa objavili aj slzy :) Skúšala som rôzne prípravky na vlasy, ale už nasledujúci deň po umytí boli vlasy krepovité, v stave "cukrovej vaty". Pred časom som objavila stránku www.kucerave.sk a začala som vyhľadávať vhodnú vlasovú kozmetiku. Keďže je dosť náročné sa v obrovskom výbere vyznať, požiadala som predajcu o radu a ochotne mi odpovedali a poradili používať ešte najmä prípravky určené pre deti. 

Odvtedy sa naše trápenie zlepšilo, aj keď dcéra na mňa trochu zazerala, čo a prečo jej to všetko dávam do vlasov. Keď som jej ukázala Kučeravý blog a sama si začala čítať užitočné rady, pustila sa do študovania postupov, možností a namiesto "výbuchu na hlave" sa stala hrdou majiteľkou kučier, o ktoré sa s radosťou sama stará a experimentuje. Produkty, ktoré máme si pozorne preštudovala, označila a hľadá si najlepší spôsob ako ich používať. Zmenu si všimli aj kamaráti a s upravenými kučerami zbiera komplimenty. Naše top produkty: Cantu Avocado creamCantu styling custard, Creoula creme.

Soňa

Keď sa o svoje kučery stará celá rodina

Najväčším objavom je, keď zistíš, že tvoje vlasy nepotrebujú kulmu, žehličku alebo nejaké špeciálne vyrovnávače. Podobne, ako na to prišli aj kučeravci z predošlej série našich premien. Krásu svojich nerovných vlasov objavujú súrodenci, deti prostredníctvom svojich rodičov, priatelia, ale dokonca aj celé rodiny. 


Dobrý deň! Moja kučeravá premena začala cca pred dvoma rokmi, kedy som si od vás kúpila prvé produkty. Pred tým som používala obyčajné prípravky z drogérie, ktoré však moje vlasy nevedeli poriadne vyživiť a bez stylingových produktov ktoré by ich pekne zafixovali som sa neraz musela pasovať s krepom, ktorý nevyzeral až tak dobre. Často som v týchto prípadoch siahla po kulme. Navyše bez poriadneho a pravidelného strihu sa mi vlasy na končekoch lámali a rástli vždy iba do určitej dĺžky. 

Vyskúšala som viacero značiek a typov produktov kým som si našla tie, ktoré mne osobne sedia najlepšie. Moja momentálna rutina pozostáva zo sady produktov od Shea Moisture v kombinácii s krémom Cantu Grapeseed a pravidelným pol ročným podstrihom do postupna od mojej šikovnej kaderníčky a s mojimi vlasmi som extrémne spokojná. Keďže sme celá rodina kučeravé ženy obdarila som produktami aj maminu a sestru, ktoré tiež vidia veľký rozdiel po zaradení produktov z Kučeravého e-shopu. Ešte plánujem zaradiť do procesu aj nášho ocina :) Kučeravé a vlnité vlasy sú krásne sami o sebe a ja osobne by som za iné nemenila :) 

Prikladám aj fotky. 

Pekný deň! Silvia 

Na záver sme si nechali Laurinu premenu, ktorá so sebou stiahla tiež celú rodinu. Dokonca aj sestru, ktorá medzi kučeravcov nepatrí. Napokon tipy, ako si vypestovať krásne dlhé vlasy, si môže osvojiť ktokoľvek. A ako to Laura krásne zhrnula, CGM môže byť pre každého, kto chce mať zdravé a krásne vlasy.


Dobrý deň, moja kučeravá cesta začala pred niečo vyše rokom dozadu. Cesta to bola a je veru zaujímavá, viditeľné zlepšenie kvality a hydratácie vlasov sa dostavilo približne po mesiaci ale správny styling zaručil viditeľné zmeny ihneď. Moje obľúbené produkty, ktoré som vyskúšala sú od značky Yari cowash a maska na vlasy, avšak tento šampón som striedala aj s čistiacim šampónom raz za cas kvôli očiste a objemu, tak tiež nedám dopustiť na Boucle Me low-po šampón a hydratačný kondicionér. Ďalšou neoddeliteľnou súčasťou mojej cesty je gél na vlasy, keďže tie sú veľmi drahé pozerala som po niečom cenovo priateľnejšom a zaujal ma hneď gél ECCO proteínový, zo začiatku sme si veľmi nesadli, zdal sa mi tuhý a lepivý, ale po nejakom čase som prišla na správne množstvo a teraz mi drží nádherné kučery, mojou topkou však ostáva Curl Keeper originál, ľahký tekutý nelepí no proste užas.

Tak tiež som sa naučila používať difúzer po ktorom sú kučery ako od kaderníčky (viď. Foto) ale aj prirodzene uschnuté kučery sú plné života, mäkkučke a jemné. Na svojej ceste som používala aj výživový doplnok - železo s kyselinou listovú a vitamínom C, preto že mi vlasy poriadne vypadávali, neskôr mi bola zistená anémia, teda nedostatok železa z lepkovej intolerancie a po úprave jedálnička a vylúčení lepku a doplnení železa moja hriva opäť zhustla. 


Táto cesta nechytila len mňa ale aj celú rodinu, mamka, sestra, dokonca aj muži prešli na šetrnejšie spôsoby umývania vlasov. Sestra síce nie je kučeravá, ale jej premena z krátkych polámaných blonďavých vlasov na krásnu, hustú hrivu jej vlastnej farby stojí za to, preto vám pošlem aj jej fotky. Myslím, že metóda CG je vhodná pre každého kto chce mať nádherné a zdravé vlasy.

Ďakujeme krásne za tento objav a že šírite tieto prírodné a šetrné produkty medzi ľudí. My sme vďačné, že sme procesu verili, vyskúšali a iné šampóny, kondicionéry, gély už u nás isto že nenájdete, taktiež žiadne škodlivé farby na vlasy.

Laura

V Kučeravé sme hrdí na to, že sme súčasťou takýchto úžasných premien a že sa na nás s dôverou obraciate. Máš aj ty nezodpovedané otázky alebo si nevieš vyšliapať svoj chodníček kučeravou cestou? Alebo nevieš nájsť vhodné produkty pre svoje vlny či kučery? Napíš nám, radi ti podáme pomocnú ruku. Všetky potrebné prípravky a doplnky nájdeš v našom e-shope.

KÚPIŤ PRODUKTY PRE MOJE KUČERY

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Uvod

Nastavenia

Navigácia