Kučeravé premeny II.: Bye, bye žehlička! Toto som kučeravá JA

Autor1 rok pred

Vaše kučeravé príbehy nám pred pár mesiacmi zaplavili inbox na Instagrame aj Facebooku. Súťaž, ktorú sme vyhlásili, mohla mať len jednu hlavnú víťazku/víťaza. No po prečítaní všetkých kučeravých premien sme napokon zistili, že ste víťazmi vlastne všetci. A čo viac, my s vami❤️. Pretože, ako ste mnohé/mnohí písali, aj vďaka nám, v Kučeravé, sa dnes môžete tešiť z nádherných a zdravých vĺn a kučier akejkoľvek dĺžky. A presne to je našim cieľom!

Aby sme si tieto silné príbehy nenechali len pre seba, ponúkame ti ďalšiu várku kučeravých premien. Táto by sa dala celkom pokojne nazvať aj moja rozlúčka so žehličkou

Žehlím, žehlíš, žehlíme. A vlasy si ničíme

Síce spomíname práve žehličku, no v niektorých prípadoch to bola kulma alebo iné vylepšováky imidžu, ktorými sa nerovné vlasy zvyknú “naprávať”. Niektorí kučeravci, o ktorých sme písali v prvej sérii premien, dokonca ani nemali páru o tom, že sú kučeraví. Neustále žehlenie, kulmovanie alebo dokonca fénovanie horúcim vzduchom však vlasy poškodzuje. Oberá ich o vlhkosť, spôsobuje ich lámanie a oslabuje prirodzenú ochranu pred vonkajšími vplyvmi. O tom, že ustavičným žehlením a mnohými inými chybami svojim vlasom len ubližuje, sa presvedčila aj Sabina. Ahojte,

v skrate vám napíšem svoj vlasový príbeh. Počas základnej školy ma trápilo aké mám “rozcuchané” vlasy, tak som sa rozhodla navštíviť nemenovaný kadernícky salón, kde mi pani kaderníčka povedala, že pekné vlasy budem mať jedine ak ich preriedime a budem používať keratín a, samozrejme, žehliť si ich. Niekoľko rokov som to praktizovala (a bohužiaľ to tak aj vyzeralo). Počas strednej školy som dostala poukážku na brazílsky keratín, po ktorom boli moje vlasy nádherné – asi mesiac. Neskôr som si všimla, aké sú neskutočne spálené a bez života. V tej dobe vypukla pandémia a dostalo sa ku mne video ako zistím, či mám kučeravé/vlnité vlasy a naozaj sa mi po tejto technike vlasy zatočili. Samozrejme, kvôli mojej predošlej (ne)starostlivosti len minimálne. Už to bude cca 3 roky čo som sa vydala na cestu za zdravými vlasmi bez žehlenia, riedenia a iných hlúpostí. Kučeravé som objavila na Instagrame ďakujem, že mi na mojej ceste pomáhate!

Sabina

Keď výchova kučeravé ovocie prináša…

Prirodzenosť. To je hlavný motív Terkinej premeny. Skôr, než sa do nej začítaš, možno si aj ty spomenieš na to, aká kľukatá bola tvoja kučeravá cesta. A pritom jediné, čo bolo treba zmeniť, bol najmä uhol pohľadu. Aby boli kučery prirodzene krásne, chce to správnu starostlivosť. A vhodné produkty, ktoré padnú ako uliate tvojmu typu vlasov. No, a v prípade Tery, ešte aj dcéru v puberte, ktorá jej pomohla ten správny uhol pohľadu objaviť…

KUČERAVÝ TIP: Ešte stále váhaš, či sa odhodlať smerom k prirodzeným kučerám? Alebo sa ti zdá, že ti tvoja vlasová kozmetika nesadla? Vyberaj si podľa typu vlasov a nezabudni zohľadniť aj to, ako veľmi sú pórovité


Dobrý deň,

včera som natrafila na vašom instagramovom profile na súťaž o vaše produkty. Nedávno som vás aj kontaktovala ohľadom poradenstva kučeravých vlasov.

Mám príbeh, ktorý by som vám chcela vyrozprávať.

Celý život od útleho detstva mám kučeravé vlasy. Keďže každá chceme to, čo nemáme, neustále som si vlasy žehlila, fénovala, fúkala a používala kadejaké fejkové produkty ako napr. brazílsky keratín :-) len, aby som mala vlasy rovné a hlavne dlhé ako moje rovesníčky, ktoré sa pýšili riadnou hrivou po pás a ja som mala kučierky ako pážatko maximálne po krk a neustále som mala dojem, že vlasy mi ale absolútne nerastú. Samozrejme som sa aj farbila a jednu dobu som používala aj peroxid, keďže som chcela byť blondína, čo mi ale vlasy zničilo a spálilo. Klasický bežný príbeh "kučierky".

V roku 2010 sa mi narodila dcéra Terezka. Vekom rástla a bola geneticky úplne iná ako ja, po ockovi, a to sa, samozrejme, týkalo aj vlasov. Má ich svetlé a hlavne úplné rovné. Tento rok mala 13 a je to už veľká pubertiačka, ktorá sa chce páčiť a skúša rôzne trendy, či už vlasové, módne atď, atď. Ako matka vnímam, že táto doba je ťažká na výchovu, dievčatá stále medzi sebou súperia, ktorá je krajšia a ideál ženskej krásy sa začal posúvať k umelej neprirodzenej kráse, ktorá sa dá maximálne vyfiltrovať na instagramových príbehoch, ale je to nereálne a virtuálne. Vzhľadom na tieto skutočnosti stále učím dcéru, že treba ukázať prirodzenú krásu, netreba ju potláčať. Nedávno mi ale na základe týchto mojich reči povedala, že prečo, keď tak preferujem prirodzenosť, si stále chcem vyrovnať vlasy a nepodporím ich kučeravosť. Vtedy som sa nad tým reálne zamyslela a to mám už teda pekných 36 rokov :-) Na základe tohto som začala googliť, vyhľadávať až som na IG "naďabila" na vás, na kučeravé.sk. Chcem podporiť svoje kučeravé vlasy, ktoré som doteraz nemala rada aj keď mi ich každý chválil a ja som vždy len prevracala očami. Začala som si vlasy umývať a sušiť tak, aby kučierky vynikli a som nato hrdá.

Som odhodlaná sa úplne oddať vám a produktom z kučeravé.sk. a podporiť svoju prirodzenosť a to sú KUČERY.

Ďakujem vaša Tery :-)

Zabudla som ešte dodať k môjmu príbehu, že tým že dcéru vediem k tomu, že byť ženou je krásne a každá z nás sme originálne a autentické, tak táto forma výchovy sa mi po dlhých rokoch vracia. Ja som vždy podporovala svoju dcéru a teraz podporuje ona mňa a tak to má byť. Je nato aj krásne motto - "Zatiaľ čo my sa snažíme naučiť naše deti všetko o živote naše deti nás učia, čo je pravý život". Ešte raz krásny deň všetkým a obzvlášť kučierkam :-)

Kučeravé rady nad zlato – naše poslanie

Vo svete kučier je niekedy ťažké sa vyznať. Do istej doby nebola osveta a povedomie o vhodnej starostlivosti a prípravkoch v takej miere, ako dnes. Príchodom sociálnych sietí však nabrali informácie doslova virálny charakter. Dokonca sa stalo to, že z pôvodnej Curly Girl metódy sa vytvorili rôzne modifikácie, ktoré si mnohé ženy a muži upravili podľa seba. 

Teraz, naopak, prichádza na trh množstvo výrobkov, ktoré sa pod nálepkou “CGM approved” (pozn. v súlade s CGM) snažia zviesť na vlne populárnej kučeravej metódy. Niekedy však pod rúškom zavádzania. Preto je dôležité pozorne čítať etiketu a tak trochu sa vyznať v zložení, ktoré je pre tvoje vlny alebo kučery prospešné. 

KUČERAVÝ TIP: Áno, vieme. Vyznať sa v zložení vlasových prípravkov znie ako hotová veda. Určite ti však pomôže aplikácia Curlsbot a nás článok, kde sme vhodné zložky rozobrali na drobné.

Druhou alternatívou je nechať si poradiť od tých, ktorí sa vo svete kozmetiky vhodnej pre kučeravé vlasy orientujú. Tak, ako to bolo aj v prípade Mišky.


Pekný večer prajem. Váš obchod som objavila pred rokom. Vtedy som už vedela, že nemám len chemlon na hlave, ale nevedela som, ako skrotiť moje vlasy a nemusieť ich žehliť, či nosiť nonstop v drdole. Moje vlasy som nenávidela, vždy som si kvôli nim prišla škaredá, neupravená. Ako sa u nás hovorí, ako taká čochma. Suseda mi o vás povedala a tak som vás kontaktovala o pomoc. Vaše rady mi doslova zmenili život. Prvé moje produkty boli práve od Curly Love, teraz ich striedam s produktami od značky I Love Riccio a bože, to je radosť. Doslova milujem moje vlasy a už sa im snažím neubližovať. Ďakujem, že ľuďom meníte životy. Som mama, ktorá sa doma stará o ťažko choré dieťa a vy ste moja radosť do života. Miška 

Podobný motív – neustály pocit, že kučeravé vlasy treba naprávať a žehliť, má aj posledná premena v tomto blogu, o ktorú sa s nami podelila Vierka. S tým rozdielom, že sa k pôvodnému nadšeniu z nového prístupu pridalo po čase aj obdobie, kedy kučeravá metóda, postupy a prípravky nefungovali tak, ako na začiatku. Dôležité však je nevzdávať sa. A opäť hľadať cestu, ako prebudiť svoje kučery k životu. 


Svoju cestu som začala nevedomky, už okolo roku 2012 keď som mala 10 rokov. Vlasy sa mi začali točiť z ničoho nič. V škole sa mi spolužiaci často smiali nielen za moju ryšavú farbu, ale najmä za to, že som, citujem, "vyzerala, ako keby mi na hlave vybuchol fén". S rodičmi sme hľadali vyhladzovacie spreje, kondicionéry, uhladzovače, gély... Pretože v móde boli rovné vlasy a ja som chcela veľmi zapadnúť. Prešla som si rokmi žehlenia a kulmovania už na ZŠ a neskôr aj na strednej. Všetci mi vraveli aké mám vlasy pekné len keď som ich "skrotila" pomocou žehličky.

Písal sa rok 2019 kedy som si povedala - a dosť. Bola som unavená z neustáleho upravovania sa a predstierania. CGM som objavila koncom roka 2019. Šla som do nej s poškodenými vlasmi od neustálej tepelnej tortúry. Niekoľkokrát to skončilo plačom na kúpeľňovej podlahe, pretože nevyšiel wash-day. Ani na prstoch nespočítam, ako často som sa chcela vzdať, pretože som neverila, že to zvládnem (povedzme si pravdu, pre začiatočníka je to hotová alchýmia) :).

Po nejakej dobe som začala hľadať podporné stránky a e-shopy, ktoré by ma vedeli motivovať, a tak som natrafila aj na kucerave.sk. Aj vďaka vášmu kučeravému blogu som opäť nabrala odvahu pokračovať. Až po takmer roku na rutine som dosiahla zmeny, z ktorých som bola neuveriteľne šťastná. Vo svete kučier som práve 3 a pol roka a je to jedna z najlepších vecí, ktoré som pre seba spravila. Konečne som to ja. Ďakujem vám, kucerave.sk, že ste ma podržali vtedy, keď som to veľmi potrebovala.

A my odpovedáme: “Vďačne!” Pretože práve to je naše poslanie. Ak aj ty potrebuješ podržať, vysvetliť alebo poradiť, kontaktuj nás, radi ti podáme pomocnú ruku.

OBJEDNAŤ PRODUKTY PRE MOJE KUČERY

Zanechajte nám Váš názor
Zanechajte odpoveď
Ak chcete napísať komentár, musíte sa prihlásiť.

Uvod

Nastavenia

Navigácia